Kaan Sekban

Komedyen
Kaan Sekban
Kaan Sekban
Komedyen

Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası Iliskiler bölümü lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi yüksek lisans mezunudur. 10 yıl özel bir bankada çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra yurtiçi ve yurt dışında oyunculuk ve müzikal atölyelerine katıldıktan sonra istifa ederek sahne performansları alanına yönelmiştir.

Türkiye'de Istanbulname müzikali ve Italya'da Bir Yaz Gecesi Rüyası operasında rol aldıktan sonra kendi evinden yayınladığı Kaan Sekban Saçmalar adlı ev yapımı canlı talk show'la tanınan Sekban, beyaz yakalı hayatı hicvettiği Yakam Beyaz Beynim Ayaz skeçleriyle iş dünyasında büyük ilgi görmektedir.

İstanbul'da doğan komedyen ve yazar Kaan Sekban, stand-up gösterilerinin yanında oyunculuk ve YouTube yayıncılığı yapmaktadır. Kitapları, sahne performansları ve skeçleri toplum tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Kaan Sekban, ardından Bahçeşehir Üniversitesi'nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine master yapmıştır. Daha sonra Garanti Bankası'nda 10 yıl boyunca çalışan Kaan Sekban bu süreçte çeşitli oyunculuk atölyelerine ve müzik atölyelerine katılmıştır.

2017 yılının Mayıs ayından itibaren pek çok sahnede tek kişilik gösterilerine devam ederken, Haziran ayında yayımlanan Tebrikler Kovuldunuz kitabı kısa sürede çok satanlara girmiş ve otobiyografik mizahi içeriğine karşın Platin dergisi tarafından yönetim, liderlik ve ik dalında yılın en iyi iş kitabı seçilmiştir.

Kaan Sekban'ın şov dünyasında geçen beş yılının perde arkasını en filtresiz haliyle okurlarına anlattığı "Küçük Ünlü Uyumu" isimli kitabı da 2023 yılında okuyucusuyla buluşmuştur. Kaan Sekban Stand-up alanındaki çalışmalarıyla da bilinmektedir.

Tek kişilik gösterisi ile Biletix Yılın Bileti ödüllerinde halk oylaması sonucu 2018'in en iyi stand up komedi sanatçısı ödülünü almıştır. Kaan Sekban stand up gösterileri günümüzde hala ilgiyle takip edilmekte ve çoğu zaman kapalı gişe oynamaktadır.